Main page

Známe vítěze !!!

Na slavnostním setkání v Zrcadlové kapli pražského Klementina se 6.12.2019 završil 12. ročník soutěže pro mladé autory píšící anglicky. Zde si můžete prohlédnout jména vítězů a přečíst jejich povídky.

Společné foto vítězů 12. ročníku soutěže.
Foto Tomáš Feuerstein

Absolutní vítězka: Lucie Haase z Prahy s povídkou
Nobody Should be Lonely.
Český překlad Evy Turnové: Nikdo by neměl být sám 

Kategorie do 12 let:

  1. místo – Frida Zethner  (Praha) s povídkou Felix the Albino
  2. místo – Valentina Hájková (Praha) s povídkou Saint Václav, Duke of Bohemia
  3. místo – Oscar Zethner (Praha) s povídkou Offline Hacker
  4. místo – Barbora Chládková (Praha) s povídkou Friendship

Kategorie do 15 let:

  1. místo – Linda Boubínová (Praha) s povídkou The Line
  2. místo – Natália Pal’ová (Bratislava, SR) s povídkou Out there
  3. místo – Anna Marie Miltnerová  (Ústí nad Labem) s povídkou The Servant, the King and the God
  4. místo – Sofia Nemeth (Miloslavov, SR) s povídkou Outside

Kategorie do 17 let:

  1. místo – Viktorie Lachmannová (Praha) s povídkou Offline
  2. místo – Matěj Martínek  (Hořovice) s povídkou Tempting Fate
  3. místo – Sára Zajícová (Frýdlant nad Ostravicí) s povídkou On Life in Linear Motion
  4. místo – Terezie Hladilová  (Těšnovice) s povídkou Offline

Kategorie do 19 let:

  1. místo – Lucie Haase (Praha) s povídkou Nobody Should be Lonely
  2. místo – Karolína Fílová (Praha) s povídkou The Mouseion
  3. místo – Alena Komárková (Praha) s povídkou The Lone Man
  4. místo – Julia Bordejczuk  (Hronov) s povídkou Monet’s garden

Na téma 12. ročníku soutěže National Literary Award for Young Writers “OFFLINE” zaslalo svou povídku celkem 251 mladých autorů z České republiky a Slovenska.

Všem vítězům blahopřejeme, všem zúčastněným vzdáváme hold.

Do širšího výběru (long list) porota doporučila tyto autory:

Kategorie do 12 let:

Mariana Cindrová – Praha
Barbora Chládková – Praha
Vít Chvátal – Dobřejovice
Valentina Hájková – Praha
Jonáš Sobotka – Praha
Petr Štěpánek – Praha
Michaela Zárubová – Opatovice nad Labem
Frida Zethner – Praha
Oscar Zethner – Praha

Kategorie do 15 let:

Tereza Bednářová – Velatice
Yumi Kela Bezeková – Bratislava (SR)
Linda Boubínová – Praha
Martin Čuma – Brno
Klára Egerová – Zábřeh
Tereza Lukáčová – Kladno
Hoang Hoa Mai Le – Cheb
Anna Marie Miltnerová – Ústí nad Labem
Sofia Nemeth – Miloslavov (SR)
Natália Pal’ová – Bratislava (SR)
Vit Wognar – Ivančice
Dita Zezulová – Milonice

Kategorie do 17 let:

Pamela Flenderová – Libčice nad Vltavou
Terezie Hladilová – Těšnovice
Petra Kaňková – Praha
Ema Kŕčová – Bratislava (SR)
Viktorie Lachmannová – Praha
Zuzana Loučková – Praha
Sára Zajícová – Frýdlant nad Ostravicí
Matěj Martínek  – Hořovice
Jaroslav Ryvola – Lomnice u Sokolova
Barbora Trnková – Milovice

Kategorie do 19 let:

Julia Bordejczuk – Hronov
Karolína Fílová – Praha
Lucie Haase – Praha
Martin Kavan – Litoměřice
Alena Komárková – Praha
Anna Králová – Praha
Johana Pokorná  – Kynšperk nad Ohří
Lucie Rejfková – Krakovany
Karolína Turynová  – Vrané nad Vltavou
Terezie Velková  – Praha

Všichni vítězové jednotlivých kategorií získávají finanční odměnu ve výši 10 000,- Kč.
Absolutní vítěz se navíc společně s jedním rodinným příslušníkem může již tradičně těšit na třídenní výlet do skotského Edinburghu.