Úvodní stránka

Porota nominovala autory, kteří postoupili do užšího výběru 12. ročníku soutěže National Literary Award for Young Writers.

Pořadí vítězů jednotlivých kategorií spolu se jménem absolutního vítěze budou jako každoročně zveřejněny až po slavnostním předání cen na závěrečném ceremoniálu.

Ten se bude již tradičně konat v Zrcadlové kapli pražského Klementina 6. prosince 2019 od 11:00,  kde se budeme se těšit na setkání s těmito autory:

Kategorie do 12 let:

Barbora Chládková – Praha
Valentina Hájková – Praha
Frida Zethner – Praha
Oscar Zethner – Praha

Kategorie do 15 let:

Linda Boubínová – Praha
Anna Marie Miltnerová – Ústí nad Labem
Sofia Nemeth – Miloslavov (SR)
Natália Pal’ová – Bratislava (SR)

Kategorie do 17 let:

Terezie Hladilová – Těšnovice
Viktorie Lachmannová – Praha
Sára Zajícová – Frýdlant nad Ostravicí
Matěj Martínek  – Hořovice

Kategorie do 19 let:

Julia Bordejczuk – Hronov
Karolína Fílová – Praha
Lucie Haase – Praha
Alena Komárková – Praha

Na téma 12. ročníku soutěže National Literary Award for Young Writers „OFFLINE“ zaslalo svou povídku celkem 251 mladých autorů z České republiky a Slovenska.

Porota již pročetla všechny povídky a do širšího výběru (long list) doporučila tyto autory:

Kategorie do 12 let:

Mariana Cindrová – Praha
Barbora Chládková – Praha
Vít Chvátal – Dobřejovice
Valentina Hájková – Praha
Jonáš Sobotka – Praha
Petr Štěpánek – Praha
Michaela Zárubová – Opatovice nad Labem
Frida Zethner – Praha
Oscar Zethner – Praha

Kategorie do 15 let:

Tereza Bednářová – Velatice
Yumi Kela Bezeková – Bratislava (SR)
Linda Boubínová – Praha
Martin Čuma – Brno
Klára Egerová – Zábřeh
Tereza Lukáčová – Kladno
Hoang Hoa Mai Le – Cheb
Anna Marie Miltnerová – Ústí nad Labem
Sofia Nemeth – Miloslavov (SR)
Natália Pal’ová – Bratislava (SR)
Vit Wognar – Ivančice
Dita Zezulová – Milonice

Kategorie do 17 let:

Pamela Flenderová – Libčice nad Vltavou
Terezie Hladilová – Těšnovice
Petra Kaňková – Praha
Ema Kŕčová – Bratislava (SR)
Viktorie Lachmannová – Praha
Zuzana Loučková – Praha
Sára Zajícová – Frýdlant nad Ostravicí
Matěj Martínek  – Hořovice
Jaroslav Ryvola – Lomnice u Sokolova
Barbora Trnková – Milovice

Kategorie do 19 let:

Julia Bordejczuk – Hronov
Karolína Fílová – Praha
Lucie Haase – Praha
Martin Kavan – Litoměřice
Alena Komárková – Praha
Anna Králová – Praha
Johana Pokorná  – Kynšperk nad Ohří
Lucie Rejfková – Krakovany
Karolína Turynová  – Vrané nad Vltavou
Terezie Velková  – Praha

Časový harmonogram finále 12. ročníku soutěže National Literary Award for Young Writers:

Vyhlášení širšího výběru: 8. 11. 2019
Vyhlášení užšího výběru: nejpozději 15. 11. 2019
Písemné pozvání 16 vítězných autorů na slavnostní vyhlášení vítězů: nejpozději 20. 11. 2019
Slavnostní ceremoniál v pražském Klementinu: 6. 12. 2019

Všichni vítězové jednotlivých kategorií získávají finanční odměnu ve výši 10 000,- Kč.
Absolutní vítěz se navíc společně s jedním rodinným příslušníkem může již tradičně těšit na třídenní výlet do skotského Edinburghu.